Príprava pleti na svadobný deň

Blíži sa tvoj veľký deň? Levente tím ti prezradí pár tipov, vďaka ktorým budeš dokonalá nevesta s krásnym make-upom. Prečítaj si náš článok o svadobnom líčení a dozvieš sa ako na to.

Predpríprava pleti

Čím lepší stav má pleť, tým lepšie vyzerá nanesený make-up. Platí to všeobecne pri každej žene a každom type líčenia. Preto, či už si sa rozhodla líčiť v svadobný deň sama alebo sa zveríš do rúk odborníčke, treba začať s predprípravou pleti približne mesiac pred svadbou.

Základom je hydratovaná pleť, ktorá vyzerá sviežo a zdravo. Na suchej pleti sa po nanesení make-upu tvoria šupinky a to rozhodne nevyzerá dobre. Treba pokožku hydratovať zvnútra – piť dostatočne veľa vody, a zároveň zvonku – pomáhajú hydratačné krémy, raz za týždeň použiť peeling a hydratačnú alebo čistiacu masku.

„Našim cieľom je eliminácia šupiniek a akné medzi skúškou líčenia a dňom svadby. Ideálny čas na navštívenie kozmetičky je tri týždne pred svadbou a následne 2-3 dni pred svadbou, kedy by sa mala budúca nevesta okrem starostlivosti o pleť zamerať aj na vytrhanie a úpravu obočia. Určite by si to nemala nechávať na deň svadby, pokožka by bola zbytočne podráždená, červená a pokožka každej ženy potrebuje iný čas na upokojenie.“, prezradila nám vizážistka.

Make-up

Svadobný make-up sa odlišuje od bežného líčenia hlavne tým, že musí vydržať celý deň, ideálne až do nasledujúceho rána. Tiež musí vyzerať dobre na dennom svetle a aj na fotkách. Základom je zjednotenie pleti, dokonalá korekcia nedostatkov a fixácia.

Vždy treba začať podkladovým hydratačným krémom, ktorý by mal byť ľahký a nie mastný.  Následne použijeme podkladovú bázu.  Tá nám pleť zjednotí, opticky vyhladí a make-up vydrží dlhšie bez roztekania. Vrások a rozšírených pórov sa bohužiaľ nedokážeme zbaviť, ale môžeme ich zjemniť. Podkladové bázy majú hutnejšiu konzistenciu, dostanú sa do jemných medzierok ktoré vytvárajú vrásky alebo póry, a tým vyhladia pleť. Vďaka tomu make-up už nanášame na zarovnaný povrch. Existuje aj podkladová báza pod očné tiene, ktorú nanášame na viečka, aby sa nám očné tiene nezliali do čiarok v záhyboch viečka.

Dôležitý je výber make-upu. Treba zvoliť správny odtieň, ktorý  má dostatočné krytie, ale je zároveň nenápadný a ľahký, aby nepôsobil ako maska.

Platí pravidlo, že radšej použijeme dlhotrvajúci a lepšie krycí make-up, a zároveň minimum vrstiev. Pri letných svadbách odporúčame zvoliť púdrový make-up, aby sa tvár pri zvýšenom potení veľmi neleskla.

Na vrstvu make-upu sa následne nanesie korektor, ktorým zakryjeme nedokonalosti. Pokožka pod očami je veľmi jemná a preto ju zosvetlíme tekutým (nie tuhým) korektorom. Zvýrazníme lícne kosti, rozjasníme líčka, jemne zvýraznime obočie, nalíčime oči, pery a  nevesta je pripravená!

Veľa vizážistiek používa po nalíčení špeciálne fixačné spreje pre dlhotrvácny efekt líčenia. aj transparentný matný púder.

Povinná výbava nevesty počas svadobného dňa

  • púder, aby si mohla počas dňa prepudrovať  zóny, ktoré sa najčastejšie zvyknú lesknúť, pretože lesklé čelo nevyzerá nikdy dobre, v prípade potreby môžete prepudrovať aj ženícha
  • rúž alebo lesk, pomôže keď sa neveste vysušia pery a tiež zvýrazní farbu pier napríklad po jedle, kedy sa zvykne zotrieť

Dúfame, že bol tento článok pre vás užitočný. V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom líčenia nás neváhajte kontaktovať! Poradí vám naša skúsená make-up artistka Eva.

V ďalších blogoch vám poradíme ako na svadobné líčenie očí a pier. Už čoskoro!

Váš Levente tím

Uložiť odkaz do záložiek.